Prezidiul Academiei de Științe a Moldovei, în numele membrilor Secțiilor de științe ale AȘM și a comunității academice, Vă adresează cele mai sincere felicitări şi urări de bine cu prilejul sărbătorii profesionale – Ziua lucrătorului medical și a farmacistului –, dorindu-vă multă sănătate, noi realizări și împliniri pe plan personal și profesional. În semn de înaltă recunoștință pentru devotamentul profesiei, sinceritatea și pasiunea în acordarea serviciilor medicale de calitate, vă urăm să vă însoțească mereu energia și vigoarea de lucru, optimismul și perseverența. Întotdeauna să fiți...
