Собрание отделения Naturale și Exacte



Имя?

Специальнсть

Организация

 
1  Arîcu AculinaChimie biorganică, chimia compuşilor naturali şi fiziologic activiИнститут химии
 
2  Cepoi LilianaBiotehnologieИнститут микробиологии и биотехнологии
 
3  Dumitraș PetruProcese și aparate în industria alimentarăИнститут прикладной физики
 
4  Арнаутов ВладимирGeometrie și topologie, Logica matematică, algebră și teoria numerelorИнститут математики и информатики
 
5  Балаур НиколайFiziologia și biochimia, bioenergetica, reconstrucția plantelor C3Институт генетики, физиологии и защиты растений
 
6  Болога МирчаTehnicăИнститут прикладной физики
 
7  Влад ПавелChimia organică, chimie bioorganică, chimia compușilor naturali și fiziologic activiИнститут химии
 
8  Г айндрик КонстантинInformatica, teoria luării deciziilorИнститут математики и информатики
 
9  Гуля АурелианChimiaГосударственный Университет Молдовы
 
10  Дедю ИонBiogeocenologie, eco-urbanistică, acologie generală (teoretică)Институт экологии и географии
 
11  Дикусар АлександруElectrochimie, tehnologii electrofizice și ingineria suprafețelorИнститут прикладной физики
 
12  Дука ГеоргеEcologie (chimie ecologică)Академия наук Молдовы
 
13  Дука МарияGenetica şi fiziologia plantelorГосударственный Университет Молдовы
 
14  Жеру ИонFizica teoretică, fizica corpului solidИнститут химии
 
15  Кулюк ЛеонидFizica și tehnologia materialelor, nano-microelectronica și optoelectronicaИнститут прикладной физики
 
16  Лакуста ВикторMedicinaГосударственный Университет Медицины и Фармакологии им. Н.Тестимицану
 
17  Лупашку ТудорChimie fizică, chimie ecologică, protecția mediului ambiant și filosirea rațională a resurselor naturaleИнститут химии
 
18  Мишкой ГеоргеTeoria probabilităților, Statistica metematică, Cibernetică economicăМеждународный Независимый Университет Молдовы
 
19  Москаленко ВсеволодFizică teoreticăИнститут прикладной физики
 
20  Москаленко СвятославFizică teoreticăИнститут прикладной физики
 
21  Рудик ВалериуMicrobiologia, biotehnologieИнститут микробиологии и биотехнологии
 
22  Рябухин ЮрийLogica matematică, algebră și teoria numerelorИнститут математики и информатики
 
23  Симашкевич АлексейFizica și tehnologia materialelorИнститут прикладной физики
 
24  Солтан ПетруGeometrie, topologie, optimizarea discretaГосударственный Университет Молдовы
 
25  Тодераш ИонZoologia, hidrobiologie şi ihtiologieИнститут зоологии
 
26  Урсу АндрейPedologie, geografia și evoluția solurilorИнститут экологии и географии
 
27  Фурдуй ТеодорFiziologia şi sanocreatologiaИнститут физиологии и санокреатологии
 
28  Чобан МитрофанGeometrie și topologieГосударственный Университет в Тирасполе
 
29  Чуботару АлександруCitoembriologieБотанический Сад (Институт)
 
30  Шалару ВасилеBotanica, algologie, biologie algalăГосударственный Университет Молдовы
 
31  Шишкану ГеоргeFiziologia plantelor, fotosintezaИнститут генетики, физиологии и защиты растений
 
32  Gladchi VioricaChimia ecologicăГосударственный Университет Молдовы
 
33  Moşanu Lora-ŞupacFiziologia omului şi animalelorГосударственный Университет в Тирасполе
 
34  Perjan AndreiEcuaţii diferenţialeГосударственный Университет Молдовы
 
35  Ungureanu LaurenţiaHidrobiologie,ecologieИнститут зоологии