Assembly of the scientific division Naturale şi Exacte



Name

Speciality

Institution

 
1  Arîcu AculinaChimie biorganică, chimia compuşilor naturali şi fiziologic activiInstitute of Chemistry
 
2  Arnautov VladimirGeometrie și topologie, Logica matematică, algebră și teoria numerelorInstitute of Mathematics and Computer Science
 
3  Arushanov ErnestFizica și tehnologia materialelorInstitutute of Applied Physics
 
4  Balaur NicolaeFiziologia și biochimia, bioenergetica, reconstrucția plantelor C3Institute of Genetics, Physiology and Protection of Plants
 
5  Bologa MirceaTehnicăInstitutute of Applied Physics
 
6  Cepoi LilianaBiotehnologieInstitute of Microbiology and Biotechnology
 
7  Cioban MitrofanGeometrie și topologieState University from Tiraspol
 
8  Ciubotaru AlexandruCitoembriologieBotanical Garden (Institute)
 
9  Culiuc Leonid Fizica și tehnologia materialelor, nano-microelectronica și optoelectronicaInstitutute of Applied Physics
 
10  Dediu IonBiogeocenologie, eco-urbanistică, acologie generală (teoretică)Institute of Ecology and Geography
 
11  Dicusar AlexandruElectrochimie, tehnologii electrofizice și ingineria suprafețelorInstitutute of Applied Physics
 
12  Duca GheorgheEcologie (chimie ecologică)Academy of Sciences of Moldova
 
13  Duca Maria Genetica şi fiziologia plantelorState University of Moldova
 
14  Dumitraș PetruProcese și aparate în industria alimentarăInstitutute of Applied Physics
 
15  Furdui TeodorFiziologia şi sanocreatologiaInstitute of Physiology and Sanocreatology
 
16  Gaindric ConstantinInformatica, teoria luării deciziilorInstitute of Mathematics and Computer Science
 
17  Geru IonFizica teoretică, fizica corpului solidInstitute of Chemistry
 
18  Gladchi VioricaChimia ecologicăState University of Moldova
 
19  Gulea AurelianChimiaState University of Moldova
 
20  Lacusta VictorMedicinaState Medical and Pharmaceutical University „Nicolae Testemitanu”
 
21  Lupascu TudorChimie fizică, chimie ecologică, protecția mediului ambiant și filosirea rațională a resurselor naturaleInstitute of Chemistry
 
22  Mishkoi GheorgheTeoria probabilităților, Statistica metematică, Cibernetică economicăFree International University of Moldova
 
23  Moskalenko SveatoslavFizică teoreticăInstitutute of Applied Physics
 
24  Moskalenko VsevolodFizică teoreticăInstitutute of Applied Physics
 
25  Moşanu Lora-ŞupacFiziologia omului şi animalelorState University from Tiraspol
 
26  Perjan AndreiEcuaţii diferenţialeState University of Moldova
 
27  Reabuhin IuriiLogica matematică, algebră și teoria numerelorInstitute of Mathematics and Computer Science
 
28  Rudic ValeriuMicrobiologia, biotehnologieInstitute of Microbiology and Biotechnology
 
29  Shalaru VasileBotanica, algologie, biologie algalăState University of Moldova
 
30  Shishcanu GheorgheFiziologia plantelor, fotosintezaInstitute of Genetics, Physiology and Protection of Plants
 
31  Simashkevich AlexeiFizica și tehnologia materialelorInstitutute of Applied Physics
 
32  Soltan PetruGeometrie, topologie, optimizarea discretaState University of Moldova
 
33  Toderash IonZoologia, hidrobiologie şi ihtiologieInstitute of Zoology
 
34  Ungureanu LaurenţiaHidrobiologie,ecologieInstitute of Zoology
 
35  Ursu AndreiPedologie, geografia și evoluția solurilorInstitute of Ecology and Geography
 
36  Vlad PavelChimia organică, chimie bioorganică, chimia compușilor naturali și fiziologic activiInstitute of Chemistry
 
37  Vulpe NicolaeEcuaţii diferenţialeInstitute of Mathematics and Computer Science